ORGANIZAČNÍ ŘÁD

1.Provozní doba

Vyučování v BŠ probíhá každý všední den, v době od 15 do 18 hod. dle rozvrhu, v baletních sálech Velkého i Nového divadla. Lekce jsou v rozsahu 60 až 90 min. V případě nemoci vyučujícího lektora, je vedoucí BŠ povinna zajistit odpovídající náhradu, nebo po domluvě s rodiči žáků zajistit náhradní lekci. Všechny lekce zrušené lektorem musí být nahrazeny.

V době školních prázdnin, svátků nebo výjimečných např. chřipkových prázdnin se nevyučuje.

Lekce mohou být ve výjimečných případech zrušeny či přesunuty i z důvodů divadelního provozu.

2.Zápis

přijetí do BŠ probíhá na základě ověření minimálních pohybových, rytmických a sociálních schopností při zápisu a následném rozhodnutí vedoucí BŠ o přijetí.

K přijetí žáka k výuce je třeba odevzdat řádně vyplněný evidenční list a souhlas se zpracováním osobních údajů (GDPR).

3.Školné

se platí na celý školní rok provedením platby na účet 279936833 /0300 , v.s. 602040, a to nejpozději do konce října. Zaplacené školné se nevrací!!

Výjimkou jsou pouze dlouhodobé zdravotní důvody, které musí být doloženy lékařskou zprávou. V tomto případě lze vrátit poměrnou část školného.

4.Ukončení docházky

Vedoucí BŠ může ukončit docházku žáka písemným rozhodnutím v případě opakovaného porušování školního řádu, nebo v případě kázeňských přestupků.

V tomto případě se školné nevrací.

5.Předávání dětí

V případě dětí ve věku 4 -7 let jsou rodiče povinni předávat dítě osobně nebo v zastoupení zákonného zástupce. Dále přebírá zodpovědnost pedagog.

Bez dohledu lektora je zakázán samostatný odchod žáků na baletní sál.

Ve Velkém divadle žáky přebírá lektor v šatně u baletního sálu.

V Novém divadle žáky přebírá lektor v čekárně u vrátnice.

Po zakončení taneční lekce pedagog dohlíží na odchod starších žáků a osobně předává rodičům či zák. zástupcům žáky mladší (4 - 7 let).

6.Omlouvání dětí z docházky

Nepřítomnost dítěte je vhodné oznámit vyučujícímu pedagogovi nejpozději 10 min. před začátkem lekce, a to formou SMS zprávy či telefonicky.

7.Konzultace s rodiči

Vyučující je povinen na přání rodičů poskytnout informace o prospěchu dítěte, a to telefonicky nebo osobně (mimo dobu lekce).

Je možné sjednat schůzku přímo s vedoucí BŠ.

8.Občerstvení

Přibližně v polovině každé lekce určí pedagog pětiminutový tzv. oddechový čas pro použití toalet či občerstvení formou nápojů, v žádném případě jídla.

Je zakázáno nosit na baletní sál jídlo!!!

9.Uspořádání hodiny

Každá taneční lekce je uspořádána a vedena v souladu s fyzickými a psychickými předpoklady žáků - odpovídající jejich věku a možnostem.

10.Podmínky zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví dítěte

Během lekce za dítě zodpovídá lektor a vědomě se vyvaruje nebezpečných či obtížných prvků, cviků a úkolů.

Dohled lektora trvá i v době tzv. odd. času. Lektor též zajišťuje soc. klima, tedy eliminuje jakékoliv hrozby, násilné akty, patologické jevy (šikana,týrání,drogy).